Podpredsedníčkou vlády pre investície a informatizáciu sa stala Veronika Remišová. V sobotu 21. marca prevzala úrad od doterajšieho vicepremiéra Richarda Rašiho.

„Odstraňovať byrokraciu, zatočiť s korupciou a zjednodušiť čerpanie eurofondov, naplno rozbehnúť rozvoj regiónov a posunúť informatizáciu na vyššiu úroveň tak, aby konečne občanom uľahčovala život a nie ich zbytočne zaťažovala, sú moje hlavné priority, s ktorými preberám úrad vicepremiéra. Som pripravená prevziať zodpovednosť a viesť tento úrad čo najlepšie, aby ľudia v tejto krajine konečne pocítili benefity jeho fungovania,“ uviedla vicepremiérka.

Veronika Remišová  desať rokov pôsobila v Európskej komisii. Politickú kariéru odštartovala v komunálnej politike ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva. V roku 2016 bola zvolená za poslankyňu Národnej rady SR.

V uplynulom volebnom období patrila v Národnej rade k najaktívnejším poslancom. Za 4 roky svojho pôsobenia predložila 140 návrhov zákonov, 40 pozmeňujúcich návrhov, 24 interpelácií členom vlády a 369-krát vystúpila v pléne parlamentu. Vo svojej práci sa dlhodobo venuje boji proti korupcii, problematike eurofondov a otvorenému vládnutiu.

„Moje prvé kroky v úrade sa budú orientovať na prijímanie opatrení v boji proti koronavírusu. Dnes som preto zvolala interný krízový štáb, ktorý sa bude zaoberať návrhom potrebných opatrení. Sme v kontakte s Európskou komisiou a urobíme všetko pre to, aby sme presmerovali voľné peniaze na potreby ľudí, ktorí sú najviac postihnutí súčasnou krízou a na opatrenia, ktoré nám pomôžu prekonať túto ťažkú situáciu,“ dodala vicepremiérka Remišová.